02
Sep

Ponad połowa ludzkich chorób zakaźnych, których dotknęły zmiany klimatu, mówi badania

Ponad połowa ludzkich chorób zakaźnych, których dotknęły zmiany klimatu, mówi badania

 • Naukowcy badali wpływ zmian klimatu na rozprzestrzenianie się chorób patogennych.
 • Stwierdzili, że zmiany klimatu wpłynęły 58% chorób zakaźnych.
 • Doszli do wniosku, że istnieje pilna potrzeba ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w celu ochrony zdrowia publicznego.

Emisje gazów cieplarnianych intensyfikują zagrożenia klimatyczne, które z kolei wpływają na choroby patogenne ludzkie spowodowane przez środki zakaźne.

Wcześniejsze badania zwykle koncentrowały się na wpływie zmian klimatu na określone grupy patogenów, takie jak bakterie lub wirusy, zagrożenia, takie jak opady lub powodzie, lub typy przenoszenia, takie jak żywność lub woda.

Ponieważ badania do tej pory ogólnie koncentrowały się na określonych grupach patogenów, nie było możliwe ilościowe ilościowe zagrożenie zmianami klimatu na chorobach patogennych.

Niedawno naukowcy przeanalizowali wpływ dziesięciu różnych zagrożeń klimatycznych na różne choroby zakaźne.

Stwierdzili, że 58% z 375 chorób zakaźnych udokumentowanych w celu wpływu na ludzkość na całym świecie zostało w pewnym momencie pogorszane przez zagrożenia klimatyczne.

„Biorąc pod uwagę obszerne i wszechobecne konsekwencje pandemii Covid-19, naprawdę przerażające było odkrycie ogromnej podatności na zdrowie wynikające z emisji gazów cieplarnianych”, powiedział dr Camilo Mora, profesor w Wydział Geografii i Środowiska na Uniwersytecie Hawajów w Manoa oraz główny autor najnowszej analizy naukowej, która pojawia się w.

„Jest po prostu zbyt wiele chorób i ścieżek transmisji, aby myśleć, że my myśleć, że my my sądzimy, że my może naprawdę dostosować się do zmian klimatu. Podkreśla pilną potrzebę zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych na całym świecie ” – dodał.

Zagrożenia klimatyczne wpłynęły na 200 chorób

W przypadku analizy naukowcy zbadali ponad 77 000 badań w poszukiwaniu empirycznych przykładów zagrożeń klimatycznych wpływających na choroby patogenne, takie jak grypa, malaria i SARS

Zagrożenia klimatyczne obejmowały:

 • ocieplenie
 • Susza
 • Fale ciepła
 • pożary
 • Ekstremalne opady
 • Powodzie
 • Burze
 • Wzrost poziomu morza
 • Zmiany klimatu oceanicznego
 • Ziemia Zmiana ochrony.

Naukowcy obejmowali środki drobnoustrojowe, a także środki niebiańskie i nietransmisalne, w tym alergeny roślinne i grzybicze, które są pogarszane przez ocieplenie, powodzie i burze i stają się poważnym zdrowiem Problem dla chorób niezakaźnych, w tym astmy, alergii na skórę lub oddech.

W końcu zidentyfikowali 286 unikalnych chorób patogennych w 3213 przypadkach empirycznych badanych w odniesieniu do zagrożeń klimatycznych.

Stwierdzili, że 277 chorób zostało zaostrzonych przez co najmniej jedno zagrożenie klimatyczne.

stwierdzili ponadto, że 54 choroby zostały zmniejszone przez niektóre zagrożenia klimatyczne, a jednocześnie podwyższone przez inne, a dziewięć było wyłącznie zmniejszonych przez zagrożenia klimatyczne.

W sumie naukowcy zauważyli, że 58% wszystkich chorób zakaźnych wpłynęło na ludzkość na całym świecie – lub 218 z 375 możliwych chorób – zostało zaostrzone przez zagrożenia klimatyczne.

Zidentyfikowali ponad 006 unikalnych ścieżek, w których zagrożenia klimatyczne, poprzez różne tryby transmisji, prowadzą do chorób patogennych.

Zauważyli, że ocieplenie wpłynęło na 160 chorób, opady wpłynęły na 122 i powódź, 121.

Jak zmiany klimatu wpływają Może zaostrzyć ludzkie choroby patogenne, dr Tristan McKenzie, podoktorancki badacz na Wydziale Nauk Morskich na University of Gothenburg w Szwecji i jeden z autorów analizy, zauważył, że znaleźli cztery główne mechanizmy, dzięki którym zagrożenia klimatyczne interakcje z patogenami i pogarszaj chorobę człowieka.

Jednym z nich jest to, że „zagrożenia klimatyczne [przynoszą] patogeny w bliższej bliskości ludzi – na przykład zmiany środowiskowe [pozwalają] na zwiększoną przestrzenną i czasową przydatność wektorów i patogenów, dr McKenzie powiedział dr McKenzie Us.

Innym jest to, że „zagrożenia klimatyczne [zbliżają] ludzi do patogenów – przykłady obejmują zagrożenia klimatyczne wymuszające przemieszczenie osób, które prowadzą do zwiększonego kontaktu z patogenami”, kontynuował.

Zagrożenia klimatyczne również zwiększają patogeny Fluenowanie ich zdolności do dostosowywania się do bardziej ekstremalnych warunków lub poprzez zwiększenie „warunków środowiskowych, które pozwalają na dłuższe okresy interakcji wektor-patogen” clean vision jak stosować.

„To może prowadzić do zwiększonej wirulencji”, wyjaśnił dr McKenzie.

Zagrożenia klimatyczne mogą negatywnie wpłynąć na naszą zdolność do radzenia sobie z patogenami poprzez dodatkowy naprężenie na ciele, zmniejszając jego zdolność do radzenia sobie z infekcją. jest pilną potrzebą zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, aby zapobiec negatywnemu wpływowi zmian klimatu na zdrowie ludzi.

Czego jeszcze nie wiemy?

Zapytany o ograniczenia ich analizy, dr McKenzie zauważył, że chociaż dowody pokazują związek między zmianami klimatu a chorobą, zespół badawczy Nie ocenił wpływu zagrożeń klimatycznych na częstotliwość, nasilenie lub występowanie określonych chorób.

Zauważył ponadto, że chociaż przeprowadzili kompleksowy przegląd dostępnej literatury, może istnieć również szansa na uprzedzenie publikacji w stosunku do przykładów z negatywnymi konsekwencjami dla wspólnych chorób.

Prof. Hans-Otto Poertner, profesor biologii morskiej oraz fizjologii ekologicznej i ewolucyjnej w Alfred Wegener Institute w Niemczech, nie zaangażowany w te badania, powiedział MNT:

„Nie mogę komentować bazy danych lub metody, ale to Ma dla mnie całkowitą sens, że [nowe ekspozycje są możliwe] z powodu zmian klimatu w rozmieszczeniu geograficznym gatunków, w tym patogenów, łagodniejszych zim, powodzi, upadku standardów higieny, penetracji naturalnych ekosystemów przez ludzi i odległości między ludźmi i Wektory choroby kurczą się. ”

„ Udana adaptacja ludzi do tego wyzwania okazuje się zależne od powodzenia redukcji emisji i zgodności z ambitną stroną porozumienia paryskiego, [na przykład] ociepleniem się ocieplenie Do poniżej 1,5 stopnia Celsjusza ” – dodał.

W końcu zauważył:„ Ten wniosek jest podobny do tych, które narysowaliśmy w naszym raporcie międzyrządowym zmian klimatu (IPCC) z uwzględnienia ryzyka w wielu innych sektorach . Potrzebny jest poważny wysiłek! ”

 • Choroby zakaźne / bakterie / wirusy
 • Środowisko / woda / zanieczyszczenie

Contents